29-02-2012 18:54 | Николай Драгиев

Четирикратният шампион на турнира в Дубай Роджър Федерер записа втора рутинна победа и достигна до четвъртфиналите. Той надигра със 7:5, 6:3 Фелисиано Лопес и така вече има 10 успеха от 10 срещи с испанеца.

По този начин Федерер си осигури мач срещу Михаил Южни в спор за полуфиналите. Днес руснакът се наложи с 6:2, 7:6 (0) над Марди Фиш.

В цялата среща с Лопес, Федерер не предостави на съперника нито един шанс за пробив. Бившият номер 1 игра изключително спокойно и се възползва чудесно от открилите се пред него шансове.

В първия сет Лопес спаси 3 сетбола при 5:4 за Федерер, но два гейма по-късно, при 6:5 сгреши лесен форхенд при точка за пробив и логично се стигна до 7:5.

Сценарият се повтори и във втория сет. При първата по-трудна ситуация Лопес не издържа на напрежението и допусна пробив за 5:3. Фед-Експрес затвори последния гейм без проблем.

Именно в последния гейм от мача зрителите видяха и фантастично разиграване между двамата, в което Федерер направи невъзможен (скуош) удар с гръб към мрежата и малко по-късно спечели точката след лека грешка на световния номер 15.

И ако срещу Лопес Федерер води с 10:0 победи, то ситуацията за Михаил Южни е още по-трагична. Той губи с 0:11 срещу Маестрото от Базел. На всичкото отгоре руснакът е спечелил само 3 сета в тези сблъсъци.

"Той (Южни) бе в топ 10, достигна полуфинал на US Open и през годините сме имали тежки мачове. Много е талантлив. Притежава един от най-добрите бекхенди с една ръка и чете много добре играта. При тези бързи условия е много опасен съперник," коментира Федерер.