Федерер на четвъртфинал след само 1 мач (видео)

15-02-2012 22:18 | Николай Драгиев

Роджър Федерер прекъсна серията от две поредни загуби и стартира успешно турнира ATP 500 в Ротердам. Швейцарецът се наложи с 6:4, 6:4 над Никола Маю за 70 минути игра в двубой от първи кръг на турнира.

Федерер стартира доста добре мача и стигна до решителен пробив в първия сет още в третия гейм, след което комфортно затвори за 6:4.

Във втория сет Федерер в типичния си стил проби при 4:4 и с лекота оформи победата си.

Самият двубой в зала "Ахой" бе наблюдаван от футболните легенди Роналд Куман и Марко ван Бастен.

Любопитен факт е, че това е 69-а поредна победа за Федерер над състезател, който е извън топ 20. За последно Федерер бе победен от такъв играч през 2010-а, когато загуби финала на турнира в Хале от Лейтън Хюит (№32 тогава).

"Доволен съм, че прекъснах двете поредни загуби. Хората в Ротердам ме подкрепят и очакват да играя добре. Надявам се да покажа най-добрия си тенис. Ако може още утре в следващия ми мач," заяви Федерер.

На Федерер дори няма да се наложи да играе, тъй като Михаил Южни се отказа от участие в турнира. Така Фед-Експрес вече е сигурен за четвъртфиналите. Там той ще играе с Ярко Ниеминен.