Шампионски обрат за Джокович в Дубай

25-02-2010 19:01 | Станко Димов

Световният номер 2 Новак Джокович продължава успешно защитата на титлата си от турнира в Дубай. Сърбинът си гарантира място на полуфиналите, след като победи по особено драматичен начин балканския си приятел Иван Любичич. Ноле се наложи с 2-6, 6-4, 6-0 след близо 2 часа игра. Джокович демонстрира страхотен характер и спечели един на пръв поглед загубен мач.

Любичич направи фамозен първи сет, който спечели за 32 минути. Хърватинът бе почти безпогрешен при своите сервис геймове, не даде шанс за пробив на Джокович и загуби едва едва 2 точки. Освен това Любичич заби 7 аса и остави без отговор посрещащия Ноле.

Далеч по-тревожно бе положението при Ноле. Началните удари на сърбина по никакъв начин не притесниха Любичич, за когото един пробив бе напълно достатъчен да поведе в резултата.

Вторият сет на двубоя бе значително по-равностоен, причина за което бе пробуждането на Джокович. Световният номер 2 стоеше далеч по-добре в разиграванията, но продължаваше да се бори с най-големия си враг днес - началният удар.

От своя страна Любичич продължи да играе на същото високо ниво и безпроблемно печелеше подаванията, разкъсвайки Ноле с брутални сервиси.
Първите точки за пробив се откриха пред хърватина в 7-ия гейм.

При резултат 3-3, Любичич на два пъти бе близо до заветния пробив, но Ноле някакси оцеля. Решителен за изхода на сета се оказа десетия гейм. Тогава, при резултат 5-4 в своя полза, Джокович стигна до първия си шанс за пробив в мача. Опитният боец на момента се възползва и затвори гейма, с което и сета - 1:1.

Ударът на Джокович в края оказа сериозно влияние върху иначе страхотното представяне на Любичич през целия мач. Ноле спечели всички геймове до края на мача и продължава в следващия кръг.

Съперникът на Джокович в спор за място на финал ще бъде победителят от мача Маркос Багдатис (Кипър) - Михаел Берер (Германия).