Италианец е първият четвъртфиналист в София

29-09-2021 20:07 | Tennis24.bg

Джанлука Магер е първият, който си осигури място на четвъртфиналите на Sofia Open 2021. 26-годишният италианец стори това, след като победи със 7:6 (3), 6:3 Миомир Кецманович (Сърбия) в среща от втория кръг на надпреварата в „Арена Армеец“. Това е втори чист успех за Магер, който на старта се наложи с 6:3, 6:2 над шестия поставен Адриан Манарино (Франция).

В първия сет Магер и Кецманович си размениха по един пробив и така се стигна до тайбрек, в който Магер беше категоричен. През втората част играта беше равностойна до 3:3, след което Магер премина на по-висока предавка и до края на срещата не загуби нито един гейм.

Съперникът на Магер на четвъртфиналите ще стане известен в четвъртък от двубоя между Гаел Монфис (Франция), поставен под №2 в схемата, и Иля Ивашка (Беларус).

С успеха днес Магер изравни най-доброто си постижение за сезона – четвъртфинал в АТП 250 турнир. По-рано през годината достигна до тази фаза и в Делрей Бийч, Белград и Кицбюел.