Димитров - Бенето 5:7, 3:6 (гейм по гейм)

08-10-2014 02:06

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна във втори кръг на "Мастърс 1000" в Шанхай. 30-ият в ранглистата Жулиен Бенето го надигра със 7:5, 6:3 за 81 минути игра. Така той записа втора поредна победа над българина и изравни на 2:2 успехите помежду им в тяхното съперничество.

В последните два месеца Бенето изигра два много силни турнира. На "Мастърс 1000" в Синсинати достигна полуфиналите, побеждавайки Стан Вавринка. Давид Ферер го спря след това. През септември пък игра финал в Куала Лумпур, но загуби от Кей Нишикори.

ПРОГРАМАТА ЗА ДЕНЯ НА ТУРНИРА!

ОСНОВНА СХЕМА!

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ ГЕЙМ ПО ГЕЙМ:

ПЪРВИ СЕТ,
Димитров сервира първи:

1:0 - Григор откри двубоя с ас, но след това загуби поредни разигравания за 15:30. Той успя да обърне след това и да стигне до геймбол за 40:30. Последваха две поредни двойни грешки и така Бенето получи възможност да пробие още на старта. Гришо бързо я спаси благодарение на първи сервис, а после вкара нов ас. В крайна сметка българинът открива резултата.

1:1 - Нов оспорван гейм. Двамата си размениха предимството в няколко разигравания, в които Бенето не намираше първия си сервис за 30:30. След това обаче французинът стигна до геймбол, който реализира с ас.

2:1 - Димитров печели на 15 с третия си ас. До момента той е спечелил 10 от 11 разигравания на първи сервис и нито едно от 4 на втори. 10 минути на корта дотук.

3:1 - Бенето продължава да пласира едва 50% първи сервис и логично загуби началните две точки, изоставайки 0:30. Малко след това Григор логично достигна до поредни възможности за пробив и не пропусна още първия си шанс.

3:2 - Световният номер 10 допусна трета двойна грешка, но последваха два мощни сервиса от негова страна за 30:15. Бенето обаче спечели следващите три разигравания като Гришо все още не е взел точка при втори сервис. Моментален ри-брейк.

3:3 - Отлично представяне за Бенето, който вече има три аса и задържа процента си вкаран първи сервис над 80%. Французинът печели втори пореден гейм.

4:3 - Григор печели нов труден гейм, който премина през равенство 30:30. Процентът му първи сервис малко спадна, но въпреки това е близо 60%.

4:4 - Димитров спечели първото разиграване в гейма, но след това Бенето много убедително обърна в своя полза и изравнява.

5:4 - Началото бе много слабо за Григор Димитров. Той допусна поредица пропуски. Освен това при 0:30 направи и двойна грешка. Българинът обаче намери сили да спаси и трите възможности за пробив и то при все, че не бе убедителен от сервис линията. В крайна сметка той осъществява пълен обрат след общо две равенства.

5:5
- Бенето продължава да печели по-лесно геймовете си. С лекота поведе 40:0 и реализира втората си възможност.

5:6 - Димитров спечели нови точки директно благодарение на сервиса си, за да поведе 30:0. Опитният Бенето обаче не се предаде. Той взе четири поредни разигравания и така си осигури възможност да сервира за спечелването на първия сет.

5:7 - С лекота Бенето затваря на нула и то със четвъртия си ас в мача до момента. Той е много по-стабилен в дългите разигравания и спечели общо 40 точки срещу 33 за Димитров.

ВТОРИ СЕТ,

0:1 - Бенето пробива на старта на втората част. Той поведе с 40:0 срещу намиращия се в криза Димитров. Българинът спаси първата възможност за пробив с ас, но след това сгреши при втората.

0:2 - Силното представяне на Бенето продължи и той поведе 40:15 с много добро сервиране. Григор съумя да го притисне и да изравни за 40:40, но нищо повече. Пробивът е затвърден.

1:2 - Бенето пак постави под напрежение Григор Димитров, който пък сервира с около 50% първи начален удар. Стигна се до поредни равенства 30:30 и 40:40. След това Гришо спаси точка за пробив и в крайна сметка съумя да спре серията му от четири поредни гейма.

1:3 - Гейм на нула за световния номер 30, който сервира отлично и вече има шест аса на сметката си.

2:3 - Димитров запазва дистанцията като не допуска нова изненада на свой сервис. Затваря леко на 15.

2:4 - 32-годишният Бенето продължава да е много стабилен в изявите си и без затруднения запазва аванса си.

3:4 - Григор печели на 15 като завърши с директна точка от начален удар. Неговият девети ас в мача дотук. Той има 72% спечелени точки след първи сервис срещу 68% за Бенето, но французинът води със 83% на 33% при втори разигран.

3:5 - На нула за Бенето. Той е категорично по-добрият тенисист на корта.

3:6 - Българинът пропусна геймбол при 40:30, а след това Бенето не само изравни, но достигна и до мачбол. Димитров бързо го спаси. При втората си възможност Жулиен Бенето приключва двубоя в своя полза.