Григор Димитров срещу Роджър Федерер гейм по гейм

25-10-2013 18:45

Проследете развитието на двубоя между Григор Димитров и Роджър Федерер гейм по гейм.

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Димитров)

1:0
Григор започна силно срещата и след няколко отлични сервиса поведе с 40:0. В следващите 2 точки българинът допусна грешки и Федерер намали на 40:30, но след отличен завършващ удар в близост до мрежата българинът си гарантира първия гейм.

1:1
Гришо започна отлично гейма и поведе с 40:0 след две грешки на Федерер и изключителен бекхенд ретур на Димитров. Местният любимец обаче намери ударите си в критичния момент и успя да изравни за 40:40. Последва непредизвикана грешка на Федерер и 4-а точка за пробив пред Димитров. Стигна се до продължително разиграване, в което Гришо отговори с грешка от форхенд - второ равенство. Картината се повтори и в следващите 2 разигравания - нов брейк пойнт пред Димитров, който за жалост и този път не бе реализиран след отлично излизане в близост до мрежата на Федерер. В крайна сметка швейцарецът успя да измъкне подаването си.

2:1
Отличен гейм за Григор Димитров, който спечели подаването си на 15. Първа пауза в мача, след която на сервис застава Федерер.

2:2
Федерер отново бе поставен под напрежение, след като в един момент от гейма Григор имаше аванс 30:15. След 3 поредни точки на своята сметка обаче швейцарецът изравни резултата.

3:2
Безупречен гейм за Димитров. От началото на двубоя българинът е загубил едва 3 точки при начален удар. Този път взе гейма си на 0. Втора пауза в срещата.

3:3
Ето, че и Федерер отговаря подобаващо и след гейм на 0 изравнява резултата.

3:4 Първи критичен момент в мача за Димитров и Федерер пробива! Българинът водеше с 30:15, но загуби 3 поредни точки, с което позволи на Федерер да пробие при първия си шанс.

3:5 Класика! Пробивът е затвърден с гейм на 0 и Федерер вече е само на гейм от успех в първия сет.
Изключителна игра на швейцареца в последните 2 гейма.

3:6 За жалост Григор се срина тотално. 4-и пореден гейм на сметката на Федерер, който заслужено печели първия сет.
Българинът бе 0 от 5 при точките за пробив. При Федерер - 2 от 2.

ВТОРИ СЕТ (сервис за Федерер):

1:0
Федерер печели 5-и пореден гейм на сметката си. Започва втората част с лекота.

1:1
Григор Димитров се съвзе след тежкия момент и печели подаването си на 15, с което изравнява резултата във втория сет.

1:2 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! ПЪРВИ В МАЧА!
Българинът достигна до 2 точки за пробив, пропусна първата, но при втората Федерер направи двойна грешка.

1:3 Гришо затвърждава пробива след никак не лек гейм.
Той поведе с 30:0, но Федерер изравни за 30:30. В последните две разигравания обаче българинът бе изключителен и спечели подаването си.

2:3
Федерер прекъсва серията на Димитров и печели подаването си на 30. Последните две точки - с ас.

2:4 Труден гейм за Димитров, в който се стигна до равенство.
За радост нашето момче успя да вземе 2 поредни точки и измъкна гейма.

3:4 Най-бързият гейм от началото на двубоя.
Федерер намери първия си сервис и резултатът не закъсня - гейм на 0 и преднината на Гришо остава "само" гейм.

3:5 Много труден гейм за Гришо, в който той трябваше да спасява точка за пробив.
Българинът се справи и стигна до равенство, след което успя да си спечели подаването и вече е само на гейм от успех във втория сет.

4:5 ГРИГОР ДИМИТРОВ ПРОПУСНА 3 ПОРЕДНИ СЕТ-ПОЙНТА.
Българинът поведе с 40:0, но след това не успя да вземе разиграване и ще трябва да сервира успешно, ако иска да изравни резултата.

5:5 ФЕДЕРЕР ВРЪЩА ПРОБИВА В НАЙ-НЕПОДХОДЯЩИЯ МОМЕНТ.
Швейцарецът поведе с 40:15, след което Гришо спаси първата точка за пробив. При втората обаче българинът изказа в аут смач до мрежата и пробивът стана факт.

6:5
Швейцарецът затвърждава пробива и повежда с 6:5. След паузата Димитров ще сервира за оставане в мача и турнира.

6:6 Тайбрек! Григор Димитров измъкна гейма от 0:30.

7:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ФЕДЕРЕР. ШВЕЙЦАРЕЦЪТ СЕ НАЛОЖИ В ТАЙБРЕКА СЪС 7:2 ТОЧКИ.