Пълна драма в "червената група", Вожняцки елиминирана

28-10-2011 00:01 | Николай Драгиев

Крайно драматична ще е развръзката в "червената" група на финалния турнир на осемте най-добри в Истанбул. Голямата губеща е фаворитката Каролина Вожняцки, която последва Мария Шарапова и отпадна от борбата за полуфиналите.

Това стана възможно, след като Агниешка Радванска обърна в невероятен като драма двубой Вера Звонарьова след 1:6, 6:2, 7:5. Полякинята спаси 3 мачбола и не даде възможност на Вера да се присъедини към Петра Квитова и Вика Азаренка в полуфиналите.

Радванска загуби с 1:6 първия сет, но успя да изравни с убедително представяне във втората част - 6:2.

Радванска, която се представя блестящо в края на сезона, постигна четвъртата си победа над Звонарьова, след като спаси три мачбола при резултат 5:3 в третия сет. Тя демонстрира изключителна игра в защита и скъса нервите на Звонарьова, която в края започна да редува грешка след грешка.

"Невероятно щастлива съм от победата. Това е пореден труден двубой за мен, но ще дам всичко от себе си и утре. Знаех, че трябва да се боря до последно. Затова съм тук," заяви Радванска.

В програмата за петък на турнира в 17,00 часа българско време на корта ще излязат Ли На и Саманта Стосър, които ще определят втората полуфиналистка от "бялата" група. Първа е Вика Азаренка.

След първия мач на корта излизат Радванска и Квитова, а в късния мач ще видим Марион Бартоли, която влиза като резерва и Азаренка.

В двубоя си срещу Петра Квитова има нужда да спечели 1 сет, ако иска да продължи на полуфинал срещу Виктория Азаренка.

Какво е класирането:

ЧЕРВЕНА ГРУПА:
1. Петра Квитова - 4:0 спечелени/загубени сетове, 24:12 спечелени/загубени геймове - 2 мача.
2. Агниешка Радванска - 3:3 спечелени/загубени сетове, 27:30 спечелени/загубени геймове - 2 мача.
3. Вера Звонарьова - 3:5 спечелени/загубени сетове, 35:37 спечелени/загубени геймове - 3 мача.
4. Каролина Вожняцки - 3:5 спечелени/загубени сетове, 34:41 спечелени/загубени геймове - Елиминирана с по-лоша геймова разлика.

БЯЛА ГРУПА:

1. Виктория Азаренка - 4:0 спечелени/загубени сетове, 24:8 спечелени/загубени геймове - 2 мача.
2. Саманта Стосър - 2:2 спечелени/загубени сетове, 17:18 спечелени/загубени геймове - 2 мача.
3. Ли На - 2:2 спечелени/загубени сетове, 17:22 спечелени/загубени геймове - 2 мача.