Григор Димитров с четвърти обрат през сезона, очаква Родик

10-10-2011 12:00 | Николай Драгиев

Григор Димитров стартира с победа на "Мастърс 1000" в Шанхай. Той победи с 2:6, 6:1, 6:4 Марсел Илхан (Турция, 109). Следващият съперник на българина ще бъде бившият номер 1 в света Анди Родик. Двамата никога не са се срещали до момента на корта. Мачът е насрочен за вторник от 13,00 часа българско време на Централния корт в Шанхай, който е телевизионен.

Важно е да се отбележи, че това е едва четвърти обрат на Димитров в 22 мача през 2011-а, когато е загубил първия сет.

Само за тази победа Димитров взима 21 000 долара и 45 точки за ранглистата.

Двубоят с Илхан бе значително по-труден от този, който двамата изиграха в Синсинати наскоро.  Тогава Гришо се наложи с 6:3, 7:5. Сега обаче турчинът стартира много добре и с два пробива грабна първия сет - 6:2.

Той се възползва от едва 39% първи сервис на Димитров, а в същото време спаси цели 4 точки за връщане на пробива.

Героичните усилия на Илхан стигнаха само за толкова. Още с началото на втората част Димитров поведе с 3:0 и оттам нямаше проблеми почти до края на мача.

С 65% вкаран първи сервис ситуацията на корта бе много по-комфортна за българския представител и той лесно стигна до 6:1, за да изравни резултата.

Григор поведе с пробив на старта на решителния трети сет, допусна също да загуби подаването си веднъж, но като цяло без проблеми завърши мача в своя полза - 6:4.

Григор Димитров приключи мача с 11 аса, но и с цели 7 двойни грешки. Той обаче бе много по-ефективен и след ретур. Илхан от своя страна, въпреки 190 си сантиметра направи едва една точка от начален удар.