Лазаров взе сет на световния №80, но отпадна от Sofia Open

07-11-2023 20:20 | Tennis24.bg

Александър Лазаров отпадна на старта на Sofia Open 2023. Българинът взе сет, но отстъпи пред световния №80 Павел Котов (Русия) с 6:3, 1:6, 6:2. Срещата продължи 1:47 часа. За Лазаров това беше първи двубой на единично от началото на месец май, когато получи контузия по време на Чаланджър турнир в Австрия.

Срещата в „Арена София“ започна по брилянтен начин за участващия с „уайлд кард“ Лазаров, който поведе с 5:0 гейма след едва четвърт час игра. Котов отговори на предизвикателството и успя да върне един от пробивите, но сервирайки за втори път за сета Лазаров взе подаването си на 0 и поведе в резултата – 6:3.

Българинът започна силно и втората част, поведе с 30:0 при сервис на Котов, но в този момент руснакът записа серия от 8 последователни точки и за първи път от началото на двубоя поведе в резултата – 2:0 гейма. Ключов за изхода на сета се оказа петият гейм, в който Лазаров пропусна две точки за връщане на пробива. Впоследствие Котов изравни резултата след успех с 6:1.

В решаващия трети сет Котов проби на два пъти и поведе с 5:1, след което затвори мача с 6:2.

На осминафиналите Котов ще срещне четвъртия поставен в схемата Себастиан Баес (Аржентина).