Медведев отстрани Шаповалов в Синсинати

19-08-2022 11:13 | Tennis24.bg

Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 6 280 880 долара. Медведев отстрани Денис Шаповалов със 7:5, 7:5 за по-малко от два часа игра.

Следващият съперник на Медведев е 11-ият поставен Тейлър Фритц. Представителят на домакините се наложи над номер 6 в схемата Андрей Рубльов с 6:7 (4), 6:2 и 7:5.

19-годишният Бен Шелтън (САЩ), който участва с „уайлд кард“ и в предишния кръг елиминира петия поставен норвежец Каспер Рууд, този път се провали срещу номер 9 Камерън Нори от Великобритания – 0:6, 2:6.

Четвъртият поставен Стефанос Циципас от Гърция надигра Диего Шварцман от Аржентина с 6:3 и 6:3. Следващият му съперник ще бъде Джон Иснър от САЩ, който се наложи над своя сънародник Себастиан Корда със 7:6 (3), 1:6 7:6 (4).

Борна Чорич (Хърватия), който в предишния кръг се справи с Рафаел Надал, елиминира и друг испанец Роберто Баутиста Агут след 6:2 и 6:3. В следващата фаза Чорич отново има съперник от топ 10, като този път това е Феликс Оже-Алиасим. Канадецът, номер 7 в схемата, постигна обрат срещу Яник Синер (Италия) с 2:6, 7:6 (1), 6:1, след като изоставаше със сет и 2:4 гейма, а при 5:6 отрази и два мачбола на собствен сервис.

Третият поставен Карлос Алкарас отстрани хърватина Марин Чилич със 7:6(4) и 6:1. Испанецът очаква дуел с Камерън Нори за място на полуфиналите.