Циципас с нова драматична победа в Париж

27-05-2022 07:46 | Tennis24.bg

Стефанос Циципас победи драматично с 6:3, 7:6 (8), 6:7 (3), 7:6 (7) Зденек Коларж в среща от втория кръг на Откритото първенство на Франция. Поставеният под номер четири представител на Гърция срещна изключително много трудности срещу чеха в двубоя, продължил повече от четири часа.

На корт "Сузан Ленглен" Циципас, който проби за 3:1 първата част и след това поведе в резултата, записа 67 печеливши удара и 25 аса.

Проблемите за фаворита в мача започнаха от втория сет, когато 25-годишният Коларж пропусна три възможности за изравняване на резултата.

Гръцкият тенисист все пак успя да поведе с 2:0 в двубоя след трудно 10:8, но позволи достигането до втори тайбрек, в който чехът се наложи и върна напрежението на корта.

В четвъртата част на срещата противниците размениха по един пробив, достигайки отново до 13-ти гейм. В него заемащият 134-то място в световната ранглиста Коларж поведе с 6:2, но пропусна четири сетбола, за да се стигне до драматично 9:7 в полза на фаворита.

В следващия кръг той ще се изправи срещу Микаел Имер от Швеция, отстранил британеца Даниел Еванс след 6:3, 3:6, 6:2, 6:3.