Лазаров с личен рекорд след нова победа на Чаланджър в Казахстан

11-05-2022 12:08 | Tennis24.bg

Александър Лазаров записа четвърта победа и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 53 120 долара.

Българският национал направи обрат и се наложи с 3:6, 6:4, 7:6(3) над №3 в схемата и №238 в световната ранглиста Александър Шевченко от Русия. Алекс изоставаше с 3:5 в третата решителна част, но показа характер и спечели победата. Срещата продължи 2 часа и 21 минути.

Лазаров загуби четири поредни гейма в първия сет след 3:2 за да отстъпи с 3:6. Във втората част Алекс направи решителен пробив за 5:4, а след това изравни сетовете с гейм на 0. В третия сет Лазаров изпусна две точки за пробив при 3:3, а след това допусна брейк за 3:5. Българинът не се предаде и отговори с рибрейк. До края нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Алекс се наложи със 7:3 точки.

Със спечелените до момента точки Лазаров ще се изкачи за първи път в кариерата си в топ 400 в световната ранглиста.