Александър Лазаров с трета поредна победа

10-05-2022 19:18 | Tennis24.bg

Българският национал Александър Лазаров се класира за втория кръг на основната схема на турнира от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 53120 долара.

Българинът се наложи с 4-6, 7-6(5), 7-5 над Ян Бондаревский от Русия. Срещата премина през много обрати и продължи 2 часа и 47 минути. Това е трета поредна победа за Алекс на турнира. Преди това той записа и два успеха в квалификациите.

Лазаров допусна един пробив в първия сет и го загуби с 4-6. Във втората част Алекс на два пъти изостана с пробив, но успя да отговори с връщането им. Така се стигна до тайбрек. В него Лазаров направи обрат от 4-5 точки и спечели със 7-5.

В третата решителна част Алекс сервира при 5-4 за спечелване на мача, но изпусна зва мачбола и позволи на съперника да изравни.Българинът взе следващите два гейма и затвори мача със 7-5.

На осминафиналите Лазаров ще играе срещу №3 в схемата и №238 в световната ранглиста Александър Шевченко от Русия.

До момента Лазаров си осигури 11 точки за световната ранглиста, в която заема 406-ото място.