Зверев и Оже-Алиасим отпаднаха безславно в Индиън Уелс

14-03-2022 09:47 | Tennis24.bg

Световният №3 Александър Зверев отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Зверев загуби от представителя на домакините Томи Пол с 2:6, 6:4, 6:7(2) след 2:19 часа игра.

Германецът пропиля аванс от 4:2 гейма в решаващия трети сет, в тайбрека на който 39-ият в класацията на АТП Пол взе шест от първите седем разигравания по пътя си към успеха.Пол ще играе срещу номер 29 Алекс де Минор в третия кръг, след като се справи със сънародника си Джон Милман със 7:6(4), 6:3.

В другата изненада за деня Ботик ван де Зандсхулп спаси три мачбола и отстрани деветия в схемата Феликс Оже-Алиасим със 7:6(4), 6:7(4), 6:3. Ван де Зандсхулп навакса изоставане от сет и 3:5 гейма във втория, а при 5:6 Оже-Алиасим имаше три шанса да стигне до победата, но не се възползва.

Седмият в света  Андрей Рубльов продължи победната си серия на 10 мача след 7:5, 6:4 срещу Доминик Кьопфер (Германия). Рубльов, който пласира 32 печеливши удара, навакса изоставане от 2:4 в първия сет, а във втория  реализира ключов пробив за 5:4, след което затвори мача при собственото си подаване. Следващият съперник на руснака  ще бъде номер 28 Франсис Тиафо.

Финалистът от 2012 година Джон Иснър също продължава напред. Той пласира 21 аса  и надделя над друг американец Сам Куери със 7:6(6), 7:6(3).В третия кръг Иснър ще играе срещу 14-ия в схемата Диего Шварцман, който елиминира финландеца Емил Руусувуори с 5:7, 6:3, 6:3.

Австралиецът Ник Кирьос постигна нов успех след 6:2, 6:2 над аржентинеца Федерико Делбонис в първия си турнир след спечелената титла на двойки на Откритото първенство на Австралия с Танаси Кокинакис в края на януари. Участващият с "уайлд крад" Кирьос ще срещне номер 8 Каспер Рууд в третия кръг.