Аржентинец ще бъде първият съперник на Григор Димитров за 2022 г.


04-01-2022 10:15 | Tennis24.bg

Представителят на Аржентина Факундо Банис ще бъде първият съперник на Григор Димитров за сезона. Това стана факт, след като 31-годишният Банис победи с 2:1 сета (6:3, 5:7, 6:3) Анди Мъри на старта на АТР 250 турнира в Мелбърн.

По този начин латиноамериканецът си осигури дуел с третия поставен Димитров, който почива на старта. 

До момента Димитров и Банис не са се срещали в официален двубой. Аржентинецът в момента е 76-ти в ранглистата, където рекордното му класиране е достигането до №55 (ноември 2016 г.). Аржентинецът няма спечелена титла на ниво световен тур, като има един изигран и загубен финал (на клей кортовете в Сантяго през 2021 г.).

Победителят от срещата Димитров – Банис ще се класира за четвъртфиналите в Мелбърн.

Припомняме, че днес Димитров официално открива сезона си, но с двубой от схемата на двойки. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини