Надал отрази два мачбола и отказа да напусне Рим

13-05-2021 18:44 | Станко Димов

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Рим, след като осъществи паметен обрат в двубоя си с Денис Шаповалов.

Испанецът се наложи с 3:6, 6:4, 7:6 (3) след 3 часа и 27 минути игра във Вечния град. След като загуби първия сет, Рафа изоставаше с 0:3 гейма във втория и впоследствие с 1:3 във финалния трети сет, но намери начин да възстанови пасива и в крайна сметка да продължи напред в надпреварата.

При 5:6 за Надал в третия сет Шаповалов стигна и до два мачбола, които не обаче не успя да реализира. Срещата се реши в тайбрек, в който Рафа се наложи със 7:3 точки и си гарантира 16-то участие на четвъртфинал в Рим (от 17 опита).

Неговият следващ опонент ще бъде определен от сблъсъка Александър Зверев - Кей Нишикори. Припомняме, че миналата седмица именно Зверев победи Надал на четвъртфиналите в Мадрид, след което успя и да спечели трофея.