Надал продължава да мачка, Вавринка е аут от Ролан Гарос

02-10-2020 20:42 | Tennis24.bg

Дванадесеткратният шампион от Откритото първенство на Франция по тенис Рафаел Надал се класира лесно за четвъртия кръг на турнира. Испанецът победи с 6:1, 6:4, 6:0 италианеца Стефано Травалия и продължава да няма загубен сет от началото на турнира в Париж.

По пътя към победата си Надал наниза 27 печеливши удара и спечели 80 от всички 121 разигравания. Испанецът затвори мача за едва 97 минути и в четвъртия кръг ще играе с младия американец Себастиан Корда, който в дебютното си участие на "Ролан Гарос" достигна до четвъртия кръг след победа с 6:4, 6:3, 6:1 над испанеца Педро Мартинес.

Изненадата на деня, а може би и на турнира до момента, поднесе намиращият се на 239-о място в световната ранглиста Юго Гастон. 20-годишният французин победи с 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0 шампиона за 2015 година Стан Вавринка.

Швейцерацът влезе като абсолютен фаворит в мача и след спечелването на първия сет изглеждаше, че няма какво да го спре. Гастон обаче имаше други планове и след пробиви в началото на и края на втория сет изравни за 1:1. В началото на третия сет играта бе спряна за около 2 часа заради обилен дъжд, а след подновяването и Гастон реализира нов пробив, който му осигури и спечелването на третия сет. Вавринка върна надеждите си за обрат след 6:4 в четвъртия сет, но в петия Гастон бе истинска фурия на корта и се добра до успеха след 6:0 гейма.

В следващия кръг Гастон ще има за съперник финалиста в Париж от последните две издания на турнира Доминик Тийм.

В последния мач, завършил до момента при мъжете, италианецът Лоренцо Сонего се наложи със 7:6 (5), 6:3, 7:6 (17) над 27-ия в схемата Тайлър Фриц от САЩ. Особено впечатляващ бе тайбрекът на третия сет, в който бяха изиграни 36 точки, преди Сонего да успее да го затвори с 19:17.