Джокович с убедителна победа на старта

01-09-2020 08:05 | Tennis24.bg

Водачът в схемата на Откритото първенство на Съединените щати по тенис Новак Джокович започна с убедителна победа участието си в Ню Йорк.

Сърбинът преодоля за малко по-малко от два часа босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 6:4, 6:1.

Някаква интрига имаше само във втората част, когато Джумхур успя да постигне единствения си пробив в мача за 2:2, но в края Джокович направи нов брейк за 5:4 и после спечели сета. 33-годишният белградчанин завърши с 32 печеливши удари (5 аса) при 29 непредизвикани грешки (5 от тях двойни).

Във втория кръг Ноле излиза срещу британеца Кайл Едмънд.

Петият поставен Александър Зверев от Германия надделя над южноафринакеца Кевин Андерсън след здрава битка на централния корт „Артър Аш“ със 7:6(2), 5:7, 6:3, 7:5. Мачът започна гейм за гейм, а Зверев, който е световен №7, проби за 3:2. Андерсън върна интригата в първия сет след пробив за 5:5. Малко след това трябваше да се изиграе тайбрек, в който Зверев надделя след 7:2 точки.

Втория сет бе решен от само един пробив, който бе дело на световния №117 южноафриканец. Той проби за 5:6, а след това спечели гейма си на 30, за да изравни частите. В третия сет Зверев реализира пробив за 3:1, а това му бе напълно достатъчно, за да спечели третия сет и да поведе отново в мача. Отново, сякаш, за да докажат, че мачът е изключително оспорван и всяка грешка може да доведе до фатален изход, двамата демонстрираха страхотен тенис и пробивът дойде чак в единадесетия гейм на четвъртия сет. Зверев проби за 6:5 и след това лесно спечели, за да се класира за втория кръг.

Там го очаква американеца Брандън Накашима, който победи Паоло Лоренци след 6:3, 6:2, 7:6(3).

Канадският левичар Денис Шаповалов изгуби сет в двубоя си срещу младия американец Себастиан Корда, но победи след 6:4, 4:6, 6:3, 6:2.

Деветия в схемата Диего Шварцман допусна обрат срещу британеца Камерън Нори. Мачът продължи три часа и 58 минути. Аржентинецът спечели първите два сета, но загуби след 6:3, 6:4, 2:6, 1:6 5:7.

В петия сет Шварцман водеше с 5:3 и имаше два мачбола, но Нори устоя и в крайна сметка спечели.

Американецът Джон Иснер, поставен под №16, отстъпи на сънародника си Стив Джонсън след 7:6(5), 3:6, 7:6(5), 3:6, 6:7(3).