Леся Цуренко защити титлата си в Акапулко

04-03-2018 10:05 | Николай Драганов

Леся Цуренко спечели за втори път титлата в Акапулко след победа над Стефани Фьогеле с 5:7, 7:6(2), 6:2 на финала.

"В началото бях уморена, не играех най-добрия си тенис, но с течение на мача се подборих. Щастлива съм да играя тук и се надявам догодина да се завърна, за да спечеля трета титла", сподели украинката.

Цуренко започна седмицата като №40 в света и се нуждаеше от 2 часа и 44 минути на корта, преди да спечели четвъртата си титла в кариерата. Тя се присъединява кам Аманда Котър, Флавия Пенета, Винъс Уилямс и Сара Ерани, които са печелили трофея в Акапулко по два пъти.

Победата бе 5-та от 6 мача за Цуренко срещу Фьогеле, а по пътя към защитата на титлата тази година украинката отстрани Лоурън Дейвис, Арина Радионова и Кристина Младенович.