Вожняцки на стъпка от №1, Азаренка с драматична загуба

17-02-2011 18:21 | Николай Драгиев

Датчанката Каролина Вожняцки е само на победа от това отново да оглави световната ранглиста. Тя победи с внушителното 6:1, 6:0 Аюми Морита (Япония) и достигна четвъртфинал на силния турнир от категорията Premier в Дубай.

Вожняцки се нуждаеше само от 53 минути, за да постигне разгромния успех, който бе нейн втори срещу 20-годишната японка.

Вожняцки не допусна нито един пробив и завърши с двойно повече точки от Морита.

Поредното препятствие пред нея в Дубай ще бъде световната номер 11 Шахар Пеер (Израел). Двета са играли пет пъти до момента и резултатът е 4:1 в полза на Вожняцки.

В един от случаите обаче Пеер играе само 9 гейма, след което се отказва. Иначе през 2010 Вожняцки води с 2:1. Тя спечели на Australian Open и в Пекин, докато Пеер се наложи с 6:2, 7:5 тъкмо в Дубай.

На турнира в Дубай със сигурност няма да има повторение на нито една от финалистките през миналия сезон. Тогава Винъс Уилямс победи Виктория Азаренка. Белорускинята напусна тазгодишното издание след загуба от Флавия Пенета. Италианката се наложи с 6:3, 6:7, 6:4.

Интересното е, че Пенета водеше с 6:3, 5:1, но не успя да затвори мача в два сета и можеше да се стигне до обрат. Азаренка дръпна с 4:1 в третия сет, но оттам нататък Пенета реализира пет поредни гейма.