Федерер е четвъртфиналист в Хале

16-06-2016 18:36 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата и осемкратен шампион от турнира в Хале Роджър Федерер продължава без грешка и е вече на четвъртфинал на състезанието на трева от категория "АТР 500".

Швейцарският маестро победи с 6:3, 7:5 Малек Джазири от Тунис след 68 минути игра.

В първия сет Федерер стигна до пробив за 5:3 и веднага след това сервира успешно за спечелването на частта.

В следващата Джазири направи брейк и после затвърди за 3:0. Поставен под напрежение 34-годишният рекордьор по титли от Големия шлем реагира бързо и върна пробива за 3:4. След това Федерер направи още един за 6:5 и после стигна до мачбол, който реализира.

Следващият съперник на Роджър е белгиецът Давид Гофен. Срещу него многодетният баща от Базел има 4 победи от 4 двубоя.