НА ЖИВО: Цветана Пиронкова – Агниешка Радванска

30-05-2016 09:30 | Станко Димов

Цветана Пиронкова се изправя срещу Агниешка Радванска в среща от IV кръг (осминафинал) на „Ролан Гарос”. Двубоят между двете започна в неделя, но при резултат 6:2, 3:0 за полякинята бе прекъснат и отложен за понеделник заради дъжд.

В първия ден от седмицата обаче пак валя и срещата бе отложена отново, този път за вторник.

Организаторите поставиха двубоят да бъде първи от програмата на корт „Сюзан Ланглен”, с начало 12:00 часа. За жалост обаче прогнозите са за нова порция дъжд над Париж, така че поредно отлагане на доиграването на мача е много реална опция.

В 12:00 часа домакините обявиха, че двубоите ще се забавят поне с 30 минути. В 13:10 срещата все пак бе рестартирана, Цветана взе 6 поредни гейма и спечели втория сет с 6:3, след което за жалост двубоят отново бе спрян заради дъжд.