Раонич и Гофен на полуфинал в Калифорния

18-03-2016 08:15 | Любомир Тодоров

Милош Раонич и Давид Гофен се класираха за полуфиналите на турнира от "Мастърс 1000" в Индиън Уелс и ще се изправят един срещу друг в следващия кръг.

Канадецът, който е №12 в схемата, победи Гаел Монфис от Франция със 7:5, 6:3. Раонич реши първия сет с пробив в 12-ия гейм, а във втория направи ранен брейк. В осмия гейм роденият в Подгорица 25-годишен тенисист имаше два мачбола, но Монфис ги отрази. След това обаче Милош сервира успешно и приключи срещата след час и половина.

Така Раонич стига за втора поредна година до полуфинал в Индиън Уелс. Канадецът има два финала в сериите "Мастърс 1000", но все още няма титла.

В другия четвъртфинал белгиецът Давид Гофен се наложи над Марин Чилич със 7:6(4), 6:2 за 98 минути игра и за първи път стигна до последните четири на турнир от тази категория.

Гофен, който отстрани Вавринка преди това, спаси 11 от 12 точки за пробив на хърватина. Давид победи за втори път Чилич този месец, след като стори това и в двубоя за Купа "Дейвис".