Лазаров фиксира крайното 2-3 в Анкара

06-03-2016 17:16 | Любомир Тодоров

Дебютантът Александър Лазаров донесе втората победа за България в двубоя за Купа "Дейвис" срещу Турция в Анкара и така фиксира крайното 2-3 в мача от втора група на Евро-африканската зона.

18-годишният софиянец се наложи над Алтуг Челикбилек с 6:4, 4:6, 6:4 след малко повече от час и половина игра.

Лазаров стигна до първата си победа в турнира. В решителния трети сет държавният шампион за юноши (до 18 г.) започна с пробив, но съперникът го върна за 2:2. Алекс обаче постигна веднага още един. В десетия гейм българинът сервираше за победата. Той успя да реализира третия си мачпойнт.

Отборът на капитана Тодор Енев ще играе за оставане във втора група през юли с Тунис, който загуби в мача с Босна и Херцеговина 1-3. Националите ще гостуват в Африка от 15-и до 17-и юли.

България за първи път отстъпи на Турция в петия мач помежду им като в предишните срещи националите не бяха губили и мач.