Победи за България на европейското по бадминтон

18-02-2016 15:08 | Любомир Тодоров

С победи завършиха участието си в групите националните състави на България на Европейското отборно първенство по бадминтон за мъже и жени, което се провежда в руския град Казан.

Дамите поведоха набързо с 3-0 срещу Белгия след двубоите на единично и си осигуриха трети успех и първото място в Група 2, което означава участие на четвъртфинал утре. Крайният резултат в двубоя е 5-0.

Първата ракета Линда Зечири надигра Лиан Тан с 21:11, 13:21, 21:8. След нея Петя Неделчева спечели срещу Флор Ванденхауке с 21:11, 21:12. Както и срещу естонките третата победа донесе 19-годишната Мария Мицова, която спечели с 21:12, 21:6 срещу Мари Демейер.

След това в мачовете на двойки категорични победи в по два гейма постигнаха Габриела и Стефани Стоеви и Мицова/Неделчева.

На четвъртфиналите утре от 14:30 часа наше време българките се изправят срещу Турция, чийто отбор се класира като най-добър втори в петте групи.

Мъжете записаха втора победа с 3-2, този път над състава на Естония. Успехът класира националите на второто място в Група 2 след тима на Англия.

Победите за България донесоха Иван Русев (на снимката) и Филип Шишов на единично и в петия мач двойката Пейо Бойчинов и Шишов.