България победи и Естония и е първа в групата (обновено)

17-02-2016 11:22 | Любомир Тодоров

Бадминтонистките на България записаха втора поредна победа в Група 2 на Европейското отборно първенство ма мъже и жени, което се провежда в руския град Казан.

Националките поведоха с 3-0 срещу Естония и си осигуриха предсрочно не само победата в мача, но и първото място в групата. В крайна смета мачът завърши 5-0 за България.

В третата среща дебютиралата днес при жените 19-годишна левичарка Мария Мицова надигра Мария Хойм с 20:22, 21:17, 21:7 за 44 минути.

Преди това в мача на първите ракети Линда Зечири (на снимката) се наложи над опитната Кати Толмоф с 22:20, 17:21, 21:15 след 47 минути игра.

Петя Неделчева беше категорична срещу Гетер Саар и спечели с 21:11, 21:11 за 28 минути, за да поведе България с 2-0.

На двойки отново доминираха нашите представителки. Габриела и Стефани Стоеви победиха с 21:11, 21:18 естонките Кууба и Руутел. В петата среща Мицова и Неделчева спечелиха срещу Хойм и Вана с 16:21, 23:21, 21:11.

На четвъртфиналите българките, които са бронзови медалистки от шампионата в Базел през 2014 г., очакват най-добрия втори отбор от петте групи.

Утре, в последен мач от групата, националките излизат срещу Белгия, чийто отбор има вече две загуби в турнира.

По-късно днес мъжете отстъпиха с 1-4 на водача в тяхната група Англия. Победата за България донесе тийнейджърът Даниел Николов. В невероятно драматичен двубой той надигра Риз Уокър с 10:21, 21:16, 30:28 след почти час игра.

В четвъртък отборът излиза срещу Естония и при победа ще заеме второто място в групата и ще запази шансове за класиране на четвъртфинал, където отиват двата най-добри втори тима от шестте групи.