Българите започнаха с победа над Унгария на европейското

16-02-2016 11:40 | Любомир Тодоров

Националният отбор на България по бадминтон за мъже започни с победа участието си на Европейското първенство в руския град Казан. Съставът ни надделя с 3-2 над Унгария в мач от Група 2, въпреки че губеше с 1-2 и 0-1 гейма в четвъртата среща.

Ключов за изхода на двубоя беше мачът на първите двойки. В него Иван Русев (на снимката) и тийнейджърът Даниел Николов надделяха над Краус и Сацкер след обрат със 17:21, 21:19, 22:20 за 46 минути игра. Така резултатът стана 2-2.

В петата среща Пейо Бойчинов и Филип Шишов се наложиха над унгарците Шерец и Сирка с категоричното 21:12, 21:10 и донесоха победата на отбора.

Преди това, в мачовете на единично, победа от българите записа единствено Русев, който преодоля Бенце Пител със 17:21, 21:11, 21:5. Загуби допуснаха Благовест Кисьов и Бойчинов.

В сряда България излиза срещу водача в групата Англия.

Също днес, от 12 часа, националките започват своето участие на европейското с мач срещу водачките в групата от Испания. Българките са бронзови медалистки от Базел 2014.