Родик е първият четвъртфиналист в Париж

11-11-2010 13:27 | Станко Димов

Американецът Анди Родик е първият четвъртфиналист на турнира в Париж. Поставеният под номер 8 в основната схема изигра "класически" мач и победи с 6-3, 7-6 (8) Ернест Гулбис (Латвия).

Двубоят започна отлично за бившия номер 1 в света, който с ранен пробив си осигури първия сет след около 30 минути игра. През втората част обаче играта се изравни максимално. Двамата не само, че не стигнаха до пробив, но дори нямаха и точка за това. Абсолютно логично след час битка сетът влезе в тайбрек, който в крайна сметка бе спечелен от американеца.

Подобно на турнира в Базел преди седмица, Родик демонстрира страхотна игра при сервис. От два мача до момента американецът е допуснал едва 1 точка за пробив, която обаче не бе материализирана.

В спор за място на полуфинал Родик ще се изправи срещу Робин Сьодерлинг (Швеция, 4), който победи Станислас Вавринка със 7:6, 6:2.