Линда Зечири отстъпи в 3 гейма

04-12-2015 20:23 | Любомир Тодоров

Най-добрата българска бадминтонистка Линда Зечири отпадна на полуфиналите на турнира в Дъблин, който е от сериите „Интернешънъл чалънджър“ и с награден фонд 15 000 долара.

Втората в схемата левичарка от София Олга Конон, която представя Германия с 21:12, 15:21, 7:21 след 43 минути игра.

В първия гейм 28-годишната националка беше категорична и го спечели за 13 минути. В следващия резултатът се движеше точка за точка до 10:10. След това родената в Минск Конон спечели четири поредни разигравания и до края запази преднината си.

"Във втория гейм при 11:10 за съперничката имаше две очевидни съдийски грешки и вместо аз да водя, Конон взе аванс. Това ме разконцентрира. Дори извиках главния съдия, но това не промени решението на рефера на стол. В началото на третия гейм усетих болки в стъпалото, които ми попречиха да съм на 100 процента", обясни ситуацията Линда.

Зечири си тръгва с 2800 точки за световната ранглиста, където е №38 в момента.

Следващата седмица Линда ще участва на турнира в Милано, който също е с награден фонд 15 000 долара.

В турнира на двойки водачките Габриела и Стефани са на финал. Сестрите се наложиха над англичанките Джесика Пю и Сара Уокър с 21:8, 21:13. За титлата българките ще спорят с датчанките Юли Фин-Ипсен и Рике Хансен.