Австрийци и германки с европейските отборни титли

29-09-2015 20:26 | Tennis24.bg

Отборите на Австрия при мъжете и на Германия при жените са новите европейски шампиони по тенис на маса от първенството в Екатеринбург, Русия.

В мъжкия финал австрийците надделяха над състава на Германия с 3-2 победи и за първи път завоюваха титлата. Липсата на Тимо Бол беше решаваща. Първата ракета на Австрия Роберт Гардос даде аванс на своя отбор след 3:2 гейма срещу Патрик Баум. В последния гейм роденият в Унгария Гардос спаси мачбол, преди да спечели.

След това в епичен двубой, продължил 74 минути, лидерът на немците Дмитри Овчаров надделя над Щефан Фегеръл с 3:2 (10:12, 19:17, 11:7, 12:14, 12:10). В четвъртия гейм Ончаров имаше 5 мачбола, но австриецът успя да ги отрази и да спечели частта. В заключителната игра пък 43-ият в света Фегеръл имаше мачпойнт при 10:9 точки, но Дима го спаси и после спечели срещата.

После се стигна до 2-2 победи след успехите на Даниел Хабезон за Австрия и Ончаров за Германия. В решителния пети мач Фегеръл надигра Баум с 3:0 (11:9, 11:8, 11:6) и донесе европейската титла.

При дамите Германия спечели за трети пореден и общо седми път златните медали. Тук голяма драма нямаше. На финала те се наложиха с 3-0 над Румъния.

Хан Ин победи Бернадет Сюч с 3:0 гейма, а във втория мач Шан Сяона се наложи със същия резултат над левичарката Елизабета Самара. В последната среща Петриса Соля (на снимката) надделя над Даниела Монтейро-Додеан с 3:2 (11:8, 11:6, 8:11, 8:11, 11:9).

От утре започва индивидуалното европейско първенство, в което ще вземат участие и осем български състезатели.