Българските отбори на 26-о и 27-о място на европейското

28-09-2015 18:59 | Tennis24.bg

Българските отбори по тенис на маса приключиха участието си на Европейското първенство в Екатеринбург, Русия. Мъжете са 26-и, а жените са 27-и в крайното класиране.

Мъжкият отбор записа в плейофите успехи над Люксембург и Швейцариця с по 3-1 победи и в мача за 25-ото място отстъпиха на Словения с 0-3. Петьо Кръстев отстъпи с 2:3 гейма на Дарко Йоргич, а Теодор Александров (на снимката) загуби със същия резултат от Ян Зибрат. В третата среща Петко Габровски отстъпи с 0:3 на Дени Кожул.

Жените започнаха с успех 3-0 над Естония, но след това загубиха с 0-3 от Белгия. В мача за 27-ото място българките спечелиха с 3-0 срещу Финландия. Анелия Карова се наложи с 3:1 гейма над Аника Лундстрьом. След това Красимира Йовкова надделя над Анна Кириченко с 3:2. Сестра й Мария Йовкова сложи точка на спора с 3:1 срещу Пила Ериксон.

На финала при жените ще играят съставите на Германия и Румъния. При мъжете Австрия е на финал срещу Германия.