Люксембург – България (гейм по гейм)

18-07-2015 10:50 | Станко Димов

В 16:00 часа ще започне двубоят на двойки от дуела между Люксембург и България. Очаква се нашият тим да бъде в състава Григор Димитров / Димитър Кутровски, а за домакините първоначално заявена е двойката Жил Кремер / Майк Шайдвелер. Tennis24.bg ще проследи двубоя с коментар на живо.

При победа нашият тим ще си гарантира крайния успех и ще се класира за решителен кръг за влизане в по-горна група, където ще има за съперник победителя от дуела между Унгария и Босна и Херцеговина (1:1 след двубоите на единично в петък).

Припомняме, че в първия ден на турнира чисти победи с по 3:0 сета постигнаха Димитър Кузманов и Григор Димитров.

Коментар на мача:

(сервис за България):

1:0 Двубоят започна с гейм на 0 на сметката на България.
1:1 Димитров и Кутровски спечелиха първата точка в гейма, но след това дуетът на домакините успя да измъкне гейма.
2:1 Гейм на 30 за българите преди първата пауза в двубоя.
2:2 Равностоен гейм, който премина през равенство 40:40, след което двойката на домакините се наложи.
3:2 Димитров и Кутровски печелят подаването си и отново излизат напред в резултата.
3:3 Гейм на 0 за домакините.
4:3 Поредната пауза идва без пробиви.
5:3 Пробив за българския тим! Григор и Кутровски се справиха с подаването на съперниците (при това на 0) и ще сервират за успех в първия сет!
6:3 Гейм и първи сет за България! Втори пореден гейм на 0 на сметката на нашите и първият сет вече е в историята.

(сервис за Люксембург):

1:0 Отлично начало на втория сет за нашия тим! Пробив за България и нашите момчета излизат напред в резултата и във втората част. Четвърти пореден гейм на сметката на Гришо и Дими Кутровски.
2:0 Пробивът е затвърден.
2:1 Серията на българския тим е прекъсната и домакините взимат подаването си.
3:1 Българският тим спаси точка за пробив, след което спечели подаването си.
4:1 Втори пробив за българския тим, който прави решителна крачка към успех и във втория сет!
5:1 Бърз гейм на сметката на нашия тим.
5:2 Домакините взимат втори гейм. Предстои пауза, след която Григор и Дими ще имат началния удар за успех във втория сет.
5:3 Домакините връщат един от пробивите, сетът продължава.
5:4 Още един гейм на сметката на домакините. Григор и Кутровски ще имат втори опит да затворят сета.
6:4 Този грешка нямаше и след гейм на 0 България повежда с 2:0 сета. Час и 12 минути от началото на двубоя.

ТРЕТИ СЕТ:
0:1 Домакините откриват резултата в третата част.
1:1 Нашата двойка навакса пасив 15:30 и успя да вземе подаването си.
2:1 Пробив за България! Димитров и Кутровски успяха да се справят с подаването на съперника и правят важна крачка към крайния успех.
3:1 Пробивът е затвърден.
3:2 Димитров и Кутровски пропуснаха точка за пробив и в крайна сметка домакините измъкнаха гейма, с което сложиха край на серията от 3 последователни гейма на сметката на България.
4:2 Гейм за България.
4:3 Гейм за Люксембург.
5:3 Гейм за България и нашият тим се доближава само на гейм от успех в мача и дуела като цяло.
5:4 Домакините печелят подаването си. Предстои пауза, след която нашият тим ще сервира за победата.
6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - БЪЛГАРИЯ. Нашият тим ще играе бараж за класиране в Първа група на зона Европа / Африка.