Петя Неделчева спечели бронзов медал в Баку

27-06-2015 08:33 | Любомир Тодоров

Българката Петя Неделчева завоюва бронзов медал в турнира по бадминтон на първите Европейски игри в Баку. Третата поставена отстъпи на №2 в схемата Лине Керсфелд от Дания в полуфинала с 18:21, 14:21 след 35 минути игра.

Двубоят започна равностойно. Скандинавката взе малък аванс, но опитната 31-годишна Петя изравни при 9:9 точки. Почивката обаче дойде при 11:9 за 21-годишната Керсфелд. Старозагорката поведе за първи път в мача при 12:11.

Последваха още няколко изравнявания, последното от които при 14:14. Датчанката стигна до два геймпойнта при 20:18 и успя при първия, след като късо перо на Неделчева не успя да премине мрежата. Частта продължи 19 минути.

Вторият гейм започна със серия на 37-ата в света Керсфелд, която поведе с 9:2 за три минути. Задължителната пауза дойде при 11:5. Петя продължи да се бори, но и натрупаната умора от предишните й тригеймови мачове си каза думата. Тя удпя да намали аванса на съперничката до три точки при 10:13 и 11:14, но за повече нямаше сили. Датчанката стигна до половин дузина мачпойнта при 20:14 и реализира още първия.

В 16 часа наше време започва финалът на двойки жени. В него българките Габриела и Стефани Стоеви ще спорят с Екатерина Болотова и Евгения Косецка от Русия за титлата от Европейските игри.