Сестри Стоеви на финал на Европейските игри

26-06-2015 16:29 | Любомир Тодоров

Водачките в схемата на двойки в турнира по бадминтон на първите Европейски игри в Баку Габриела и Стефани Стоеви се класираха за финала. Така сестрите имат реалния шанс да донесат първа титла за България на финала утре.

15-ите в света се наложиха с лекота над Йозге Байрак и Неслихан Игит от Турция с 21:14, 21:9 след 26 минути игра.

Двубоят започна равностойно. Но след 9:9 точки българките се откъснаха в резултата и не позволиха да бъдат застигната. При 20:14 те имаха шест геймпойнта и реализираха още първия, за да спечелят частта след 16 минути.

Във втората Стоеви само за четири минути поведоха с 8:1 точки и окончателно предрешиха спора. Задължителната почивка дойде при 11:3. Авансът на хасковлийките достигна до 13 точки при 18:5. При 20:8 вече имаха една дузина точки за спечелване на срещата и българките успяха при втората възможност.

За златните медали Габриела и Стефани ще спорят с №22 в света Екатерина Болотова и Евгения Косецка (Русия). Българките са спечелили единствения изигран двубой помежду им. Стоеви победи с 2-1 гейма миналата есен на Откритото първенство на Холандия.

Третата поставена Петя Неделчева извоюва най-малкото бронзов медал. В четвъртфинален мач №39 в ранглистата отстрани шампионката на Русия Ксения Поликарпова след обрат с 13:21, 21:11, 21:13.

В спор за място на финала Неделчева се изправя срещу втората в схемата датчанка Лине Керстед.

Отпадна водачката Линда Зечири. Българката, която е №34 в световната ранглиста, допусна загуба от 192-ата в света испанка Клара Асурменди с 21:19, 17:21, 17:21.