Шампионката Шарапова загуби сет, но продължава

06-05-2015 15:20 | Любомир Тодоров

Златка Замова, кореспондент на Tennis24.bg в Мадрид

Защитаващата титлата си от турнира в Мадрид от категория "премиер задължителен" Мария Шарапова стигна доста трудно до четвъртфиналите. Третата поставена рускиня наделя над Каролин Гарсия от Франция с 6:2, 4:6, 7:5 след повече от два часа и половина игра.

В първия сет приятелката на Григор след 2:2 беше безапелационна и спечели оставащите четири гейма. Във втората част Гарсия проби за 4:2, но Маша тутакси постигна рибрейк. Все пак французойката успя да постигне нов пробив в заключителния гейм, за да изравни сетовете.

В третия всяка печелеше, кога по-лесно, кога по-трудно, подаването си до 5:5. В 11-ия гейм обаче Шарапова натисна и успя да постигне решителния пробив. След това сервира успешно и триумфално вдигна ръце при втория си мачбол.

Рускинята завърши с 12 аса, но и 8 двойни грешки, докато Каролин Гарсия записа 10 директни точки от сервис и 9 двойни.

На четвъртфиналите Шарапова очаква  Каролина Вожняцки, която победи Агниешка Радванска с 6:3, 6:2.

До тази фаза в Мадрид достигна и шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова. Чешката левичарка, която е поставена под №4, се наложи с 6:1, 6:4 над Анастасия Павлюченкова за малко повече от един час.