Иванович спази традицията срещу Свитолина

05-05-2015 20:54 | Любомир Тодоров

Седмата поставена Ана Иванович записа убедителна победа на турнира в Мадрид. Сръбската тенисистка надигра с 6:3, 6:4 срещу Елина Свитолина от Украйна за 81 минути. Това беше шеста победа за бившата номер едно в света срещу тази съперничка от също толкова мачове помежду им.

Иванович затрудни максимално съперничката със своята агресивна игра. Ана проби на нула за 3:1. В деветия гейм белградчанката сервираше за сета. Тя го спечели с мощен сервис по диагонала. Отчаяната Свитолина в безсилието си удари ракетата си в корта.

В следващата част сръбкинята проби за 5:4 и след това уверено затвори двубоя.

Иванович завърши с 38 печеливши удари срещу 32 непредизвикани грешки. За 20-годишната украинка показателите бяха 13-11.

Шампионката от турнира в Прага миналата седмица Каролина Плишкова приключи участието си в Мадрид. Чехкинята, която беше №14 в схемата, загуби от съименичката си Каролин Гарсия от Франция с 2:6, 6:4, 1:6.