Новак Джокович в серия от 15 победи

17-04-2015 15:27 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата и световен номер едно Новак Джокович продължава убедителния си сезон. Той е на полуфинал в Монте Карло след 6:0, 6:3 за малко повече от час игра срещу хърватина Марин Чилич в мач между спечелилите последните три титли от Големия шлем.

Сърбинът записа 15-а поредна победа за сезона като серията му започна след загубата на финала в Дубай. Интересно постижение записа Ноле и в Монако, където спечели титлата през 2013 година. От 5:4 срещу Андреас Хайдер-Маурер вчера до 2:1 във втория сет днес Джокович спечели 15 последователни гейма.

За 12-ия се успех срещу шампиона от Откритото първенство на Съединените щати победителят от "Уимбълдън" и Мелбърн не се труди дълго. Само за 23 минути Новак взе първия сет на нула.

Във втория поведе с пробив с 2:0. След това Чилич взе първия си гейм, което беше посрещнато с бурни аплодисменти. В осмия гейм Мръня дори имаше възможност да върне брейка, но съперникът му не бше склонен на компромиси и си спечели подаването- При 5:3 и сервис на хърватина Джокович стигна на три пъти до мачбол и накрая триумфира след топка в аут на Чилич.

Ноле завърши двубоя с 15 печеливши удари при 18 непредизвикани грешки, докато съперникът му записа 10 уинъра срещу 27 грешки.

На полуфиналите Новак Джокович очаква испанец. Това ще е победителят от срещата между Рафаел Надал и Давид Ферер.