Новак Джокович с убедителен успех

16-04-2015 18:47 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" на клей в Монте Карло. Шампионът от 2013 година се наложи над австриеца Андреас Хайдер-Маурер с 6:4, 6:0 за 56 минути игра на централния корт.

Водачът в схемата стартира уверено и проби в откриващия гейм. До края на частта той не позволи на съперника да стигне до точка за връщането на брейка. Въпреки че допусна доста непредизвикани грешки, Ноле стигна до 5:4 и сервираше за сета. При 40:15 белградчанинът реализира първата си възможност. Частта приключи за 34 минути.

Джокович започна по идентичен начин и втория сет. След пробив на нула, той затвърди за 2:0 срещу 52-ия в света австриец. Сърбинът реши бързо да приключва двубоя и затова постигна втори брейк. При 5:0 носителят на "Лауреус"  сервираше за мача. Той стигна до 40:15 и сполучи още при първата възможност.

Джокович завърши двубоя с 16 печеливши удари срещу девет непредизвикани грешки.

На четвъртфиналите го очаква Марин Чилич. Хърватинът спря устрема на Жо-Вилфред Цонга след 6:3, 7:6(5). Чилич е сред най-удобните съперници на Новак, който е спечелил във всичките 11 изиграни срещи.