Експресен Роджър Федерер в Дубай

23-02-2015 19:07 | Любомир Тодоров

Шесткратният шампион от турнира в Дубай от категория "АТР 500" Роджър Федерер стартира с бърза победа участието си тази година.

Швейцарецът, който е втори в схемата, се наложи само за 56 минути над Михаил Южни от Русия с 6:3, 6:1. Роджър регистрира осем директни точки от начален удар и вече има 8985 аса в кариерата си. Той е близо до това да стане едва четвъртия тенисист след Горан Иванишевич, Иво Карлович и Анди Родик, записали над 9000 аса, откакто е започнало броенето им през 1991 година.

Федерер победи Южни и в 16-ата среща помежду им. Лесният успех беше като мехлем за раната на рекордьора по титли от Големия шлем, нанесена му от Андреас Сепи с победата в третия кръг на Australian Open.

"Първият сет беше равностоен. Мисля, че всеки се опитваше да намери своята комфортна зона. Щастлив съм, че не играх твърде предпазливо, докато намеря ритъма си, защото времето тук се променя бързо и е трудно за игра. След това ретурите ми станаха по-добри, а и сервиса ми стана по-постоянен. Успях да спечеля частта и после пробих", коментира 33-годишният баща на четири деца.

Роджър Федерер очаква във втория кръг испанец. Това ще бъде победителят от мача между Фернандо Вердаско и Гийермо Гарсия-Лопес. Швейцарецът спечели турнира в Дубай през 2003, 2004, 2005, 2007, 2012 и 2014 година. А загуби на финала през 2006 и 2011 г.