Водачът Раонич загуби първия си мач в Марсилия

19-02-2015 17:42 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира в зала в Марсилия ("АТР 250") Милош Раонич отпадна още при първата си поява на корта. Канадецът загуби на осминафинал от Симоне Болели от Италия с 4:6, 6:3, 6:7(3) след почти 2 часа игра.

Тенисистът от Болоня постигна единствения си пробив в мача в първата част, което му бе достатъчно, за да я спечели. Във втората обаче шестия в света Раонич направи брейк и изравни резултата. В решителния сет всеки печелеше подаването си и се стигна до тайбрек, в който нервите на Болели бяха по-здрави.

Раонич завърши с 20 аса, докато италианецът постигна седем точки директно от сервис.

Следващият съперник на 29-годишния Симоне е седмият в схемата французин Гаел Монфис.

Младият австриец Доминик Тийм елиминира поставения под №6 Давид Гофен след 5:1 и отказване на белгиеца. На четвъртфиналите Тийм се изправя срещу четвъртия Роберто Баутиста Агут.