Рафаел Надал с убедителен успех

19-01-2015 07:52 | Любомир Тодоров

Третият поставен в схемата на Откритото първенство на Австралия Рафаел Надал започна участието си с категорична победа. Испанският левичар победи Михаил Южни от Русия с 6:3, 6:2, 6:2 след 1 час и 50 минути игра на "Род Лейвър Арина" в Мелбърн.

Шампионът от 2009 година започна мача си с пробив на нула за около минута. Южни успя да го върне при единствената си възможност за брейк в целия двубой. От този момент Надал не даде никакъв шанс на съперника си и започна да сервира прекрасно. В петия гейм Рафа отново проби и повече не позволи да бъде застигнат. Общо в срещата той постигна 6 пробива от 11 възможности.

Бившият номер едно завърши срещата с 37 печеливши удари (4 аса) при 15 непредизвикани грешки (3 двойни).

И трикратният финалист на Australian Open Анди Мъри тръгна в турнира с трисетова победа. Британецът, който евентуално ще играе с Григор Димитров на осминафинал, се наложи над квалификанта от Индия Юки Бамбри с 6:3, 6:4, 7:6(3).

В третия сет юношеският шампион от Мелбърн през 2009 г. Бамбри поведе с 4:1 гейма, но шестият поставен Мъри успя да навакса и да вкара частта в тайбрек, където доминираше.