Цветана Пиронкова - Мадисън Кийс (гейм по гейм)

12-01-2015 16:11 | Любомир Тодоров

Цветана Пиронкова - Мадисън Кийс, осминафинал на турнира в Сидни.

КОМЕНТАР НА ЖИВО:

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Мадисън Кийс)

0:1 Напрегнат първи гейм на срещата, в който се стигна до равенство. Последваха обаче две последователни точки за Кийс, която открива резултата в мача.

1:1 Отговорът на Пиронкова е отличен - светкавичен гейм на 0 в полза на българката.

1:2 Мадисън Кийс също нямаше никакви затруднения и спечели подаването си на 0, с което отново повежда в резултата. Първа почивка в срещата.

2:2 Цвети Пиронкова спечели подаването си на 15. Българката сервира отлично, като от началото на срещата е загубила едва 1 точка в свой сервис гейм.

2:3 Кийс имаше известни затруднения с началния удар, но все пак успя да съхрани подаването си и отново излиза напред в резултата. Пиронкова стигна до 30:30, но в този момент американката с два добри сервиса спечели подаването си.

3:3 Още един бърз гейм (на 15) на сметката на сервиращата.

3:4 Кийс отговаря също с гейм на 15. Нова пауза, след коятоп Цвети се връща на сервис.

4:4 Отлична Пиронкова! гейм на 0 и поредно изравняване на резултата.

4:5 Цвети отново стигна до положение 30:30, но Кийс не трепна и взе подаването си. Цвети ще сервира за оставане в сета.

4:6 Неприятно, но факт. След като бе загубила едва 2 точки на свой сервис до момента, Цветана Пиронкова се пречупи в най-неподходящия момент и загуби подаването си. Кийс стигна до първата точка за пробив в мача - 30:40, от която се възползва на момента. Гейм и първи сет за американката.

ВТОРИ СЕТ (сервис за Кийс):

1:0 Цветана Пиронкова започва с пробив! изключително продължителен и напрегнат първи гейм на сета, в който Цвети стигна до 2 брейк-бола. При първия Кийс се спаси, но при втория Цвети реализира точка и спечели подаването на американката за първи път от началото на двубоя.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15.

3:0 Втори пореден пробив за Пиронкова, която взима сериозен аванс в сета. Отново продължителен сервис-гейм на американката, в който се стигна до няколко равенства. Цвети обаче успя да се добере до точка за пробив, която успешно реализира.

3:1 Кийс връща един от пробивите и намалява преднината на Пиронкова.

4:1 Триумф на пробивите! Нов брейк за Пиронкова и тя повежда с 4:1. В този момент Кийс се отказва заради контузия в дясното рамо.