13-а поредна победа (видео)

29-10-2014 20:51

Роджър Федерер постигна 13-а поредна победа. Той остава непобеден тази година при игра в зала след успех със 7:6, 6:7, 6:4 над Жереми Шарди за два часа и половина битка на "Мастърс 1000" в Париж.

Федерер пристигна във френската столица след триумфа си в Базел и в Шанхай, където завоюва 23-а титла от категорията "Мастърс 1000".

Федерер, който е шампион в Париж от 2011-а, продължава да има шансове да измести Новак Джокович от върха в световната ранглиста. Ако го стори то той би изравнил Пийт Сампрас, който шест пъти е завършвал сезон на топ позицията.

В първия сет 33-годишният Федерер навакса изоставане от 2:5, за да достигне до тайбрек. В него той взе ключов мини-пробив за 6:5 и реализира сетбола си благодарение на грешка на съперника.

След почивката сценарият се повтори като Шарди успя да спаси две точки за пробив преди отново двамата да достигнат тайбрек. В него този път французинът успя да зарадва местната публика с успех 7:5.

Опитът на Федерер натежа в третия сет и след един пробив той без затруднения приключи за 31 минути в своя полза, а с това взе и мача.

Повече от любопитен е следващият съперник на Федерер - 176-ият в света Лукас Пуй. 20-годишният французин победи изненадващо Фабио Фонини в два тайбрека.