Федерер продължава похода към първа титла в Шанхай

09-10-2014 18:06

Роджър Федерер се класира за своя 68-и четвъртфинал в турнирите от "Мастърс 1000" сериите. Швейцарецът надигра в Шанхай за само 72 минути игра Роберто Баутиста Агут с 6:4, 6:2 за своята 58-а победа през 2014-а.

ФедЕкспрес реализира първия си пробив в мача в 10-ия гейм, за да затвори с 6:4 след 42 минути на корта. Втората част бе далеч по-рутинна и Федерер бързо взе аванс от 3:0, след което нямаше повече затруднения. До момента турнирът в Шанхай е един от малкото липсващи в кариерата му.

В следващата фаза Федерер предстои да играе с Жулиен Бенето. Именно французинът отстрани Григор Димитров в хода на надпреварата. Интересното е, че Бенето е един от малкото играчи с повече от една победа над бившия номер 1. Последната от тях бе на четвъртфинал в Ротердам през миналия сезон.

Както е известно независимо от представянето си до края на надпреварата Федерер ще се завърне под номер 2 в ранглистата от новата седмица.