Милушев спаси мачбол и се класира на 1/8 финал в Бургас, победи на Трендафилов и Търпов

10-06-2014 15:48

Трима българи записаха победи в мачовете на единично днес от основната схема на международния тенис турнир за мъже в Бургас, който е под патронажа на кмета на града Димитър Николов и е с награден фонд 10 000 долара.

В мач между участници с "уайлд кард" от БФТ държавният шампион до 18 години от преди два сезона Пламен Милушев се наложи над първенеца в тази възраст за 2014-а Габриел Донев с 6:4, 5:7, 7:5. Срещата продължила три часа, а Донев е имал мачбол в края на третия сет, съобщи супервайзърът на турнира Веселина Донева.

Така Милушев си осигури една точка за световната ранглиста, където е №1541. На осминафиналите състезателят на ТК "Левски" очаква победителя от мача между четвъртия поставен Димитър Кузманов с италианеца Рикардо Бонадио.

Петър Трендафилов спечели срещу британеца Сам Бътлър след обрат с 6:7(4), 7:5, 6:2. Трендафилов бе по-концентриран в края на втория сет и го спечели, а в началото на решителната трета част направи пробив за 2:0. В заключителния гейм тенисистът на ТК "Севлиево" стигна до мачбол при сервис на съперника и го реализира.

Преминалият през квалификациите Данаил Търпов отстрани играещия с покана Велислав Чолаков с 6:0, 6:4.

В сряда започват участие останалите петима български тенисисти.