Бердих срещу Цонга в спор за място на полуфинал в Дубай

26-02-2014 15:16 | Станко Димов

Томаш Бердих се класира с лекота за четвъртфинал на турнира в Дубай (АТР 500). Чехът, който е поставен под №3 в схемата, се наложи с 6:2, 6:1 над Серхий Стаховски (Украйна) след едва 57 минути игра.

Както показва и резултатът, интрига на централния корт нямаше, като украинецът по никакъв начин не успя да се противопостави на именития си съперник. Победата бе 9-а поред за Бердих, който преди 2 седмици спечели титлата от турнира в зала в Ротердам.

В спор за място на полуфинал Томаш Бердих ще срещне Жо-Вилфред Цонга. Французинът достигна до тази фаза без игра, тъй като съперникът му във втори кръг – Николай Давиденко, не излезе на корта поради травма.

Още един от четвъртфиналите в Дубай е ясен. Участващият с „уайлд кард” Малек Жазири записа втора поредна победа в турнира и ще срещне Филип Колшрайбер. Победителят ще получи право да играе на полуфинал срещу спечелилия мача Бердих – Цонга.