Дел Потро отново се контузи, без проблеми за Бердих

25-02-2014 15:39 | Станко Димов

Хуан Мартин дел Потро прекрати рано-рано участието си на АТР 500 турнира в Дубай. В двубой от първи кръг, аржентинецът загуби с 6:7 първия сет срещу Сомдев Деварман (Индия), след което се отказа. Причината – болки в китката и рамото на лявата ръка.

Още в навечерието на турнира Дел Потро призна, че не е напълно възстановен, но въпреки това рискува и реши да се пробва. В крайна сметка обаче се оказа, че този риск може да струва скъпо на шампиона от US Open 2009.

В същото време 8-а поредна победа в тура постигна Томаш Бердих. Чехът, който е финалист в Дубай от миналата година, се наложи с 6:3, 6:4 над Мариуш Копил. През целия мач Бердих загуби едва 2 точки след вкаран първи сервис и логично не допусна да бъде пробит.

В спор за място на четвъртфинал Бердих ще срещне победителя от двубоя Додиг – Стаховски.

По-късно през деня на корта в Дубай ще излезе и шампионът от миналата година Новак Джокович, чийто първи съперник ще бъде Денис Истомин.