Давид Ферер с победа №250 на твърди кортове

26-02-2014 13:12 | Станко Димов

Давид Ферер записа своята победа №250 на твърди кортове, след като се наложи с 6:2, 6:3 над Михаил Кукушкин в двубой от първи кръг на турнира Abierto Mexicano Telcel в Акапулко.

Ферер е трикратен първенец в надпреварата (2010, 2011, 2012), а през миналата година загуби на финала от Рафаел Надал. Във въпросните сезони обаче надпреварата в Мексико се провеждаше на любимия за Ферер клей корт. От този сезон турнирът е на хард.

Иначе днес срещу Кукушкин Ферер изигра силен двубой и осъществи 3 пробива, макар да получи цели 16 възможности. В същото време испанецът съхрани подаването си и си подпечата успеха след час и 27 минути игра.

Във втори кръг световният №4 ще премери сили със сънародника си Фелисиано Лопес, който постигна чиста победа над Едуард Роже-Васлен от Франция – 6:4, 6:2.

3 дни, след като пропусна два мачбола срещу Рафаел Надал на полуфиналите в Рио, Пабло Андухар имаше нов паметен двубой. 34-ият в световната ранглистата се изправи срещу Анди Мъри и спечели първите 5 гейма в мача, но след това допусна обрат – 6:3, 1:6, 2:6.

Мъри, който е №7 в ранглистата на АТР, във втори кръг ще срещне португалеца Жоао Соуза.