Шарапова с нова победа в Париж, Азаренка се измъчи с французойка

01-06-2013 17:23 | Николай Драганов

Световната №2 Мария Шарапова записа своя десета поредна победа на "Ролан Гарос", надигравайки с 6:1, 7:5 китайката Цзе Чжън. Шарапова е актуален шампион от Париж, а на осминафиналите ще се изправи срещу втората ракета на САЩ Слоун Стивънс, която днес също преодоля трети кръг след успех над Марина Еракович с 6:4, 6:7(5), 6:3.

Двубоят между Шарапова и Чжън се превърна в истински триумф на пробивите, като в първия сет от седем изиграни гейма те бяха цели пет. Китайката не спечели подаването си нито веднъж, а Шарапова също не сервираше по най-добрия начин, направи няколко двойни грешки и също загуби веднъж подаването си, но все пак взе сета категорично с 6:1.

Втората част тръгна с ранен пробив в полза на китайката, а при 3:1 Маша загуби за втори път своя сервис и изостана с 4:1. До края на мача обаче Чжън не спечели подаваното си нито веднъж, допусна четири поредни пробива, осъществи един, но след 5:7 напусна турнира.

Мачът между Шарапова и Стивънс ще бъде трети помежду им, като до този момент 20-годишната американка няма дори спечелен сет.

Доста сериозни трудности да се класира за следващата фаза имаше бившата №1 Виктория Азаренка, която мина през пълен обрат срещу представителката на домакините Ализе Корне - 4:6, 6:3, 6:1. Първият сет отново бе ад за сервиращите, като само три пъти от общо десет случая, началният удар бе спечелен от една от двете на корта. Азаренка загуби подаването си един път повече и изостана в резултата.

Серията от три поредни пробива в края на първата част продължи с два на старта на втория. При 2:2 Вика дръпна след нов пробив, до края не допусна да загуби подаването си, а при 3:5 осъществи трети пробив за 6:3.

Третата част започна с пробив за Корне и 1:0, след което обаче французойката не спечели нито гейм - 1:6.

В следващия кръг Вика ще се изправи срещу Франческа Скиавоне, която изхвърли от турнира друга представителка на Франция - Марион Бартоли след 6:2, 6:1.