Серина Уилямс изнесе лекция и на румънка

31-05-2013 17:30 | Станко Димов

Световната №1 Серина Уилямс продължава с безпощадната си игра на „Ролан Гарос”. Американката се наложи с 6:0, 6:2 над Сорана Кърстя (Румъния) след точно един час игра на „Сюзан Ленглен” и стана първата състезателка в схемата при дамите, която достига до четвърти кръг в турнира.

Серина започна смазващо двубоя и в първия сет загуби едва десетина точки. Логично резултатът не закъсня – 6:0 след 23 минути игра!

През втората част Уилямс малко намали оборотите, като по този начин даде шанс на Кърстя да влезе в двубоя. Румънката успя на два пъти да спечели подаването си, като дори получи и няколко точки за пробив.

В крайна сметка обаче това бе всичко, до което румънката се добра в двубоя. 60 минути игра и изразително 6:0, 6:2 за големия фаворит в схемата при дамите – Серина Уилямс.

Любопитното е, че американката достигна до четвърти кръг с едва 6 загубени гейма от началото на турнира! Следващият съперник на Серина Уилямс ще бъде определен от двубоя между Петра Цетковска и Роберта Винчи.